Вівторок, 08.07.2025, 17:40
   Новоселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  novosel.zosh@ukr.net
Вітаю Вас Гість
Комунальний заклад освіти "Новоселівська загальноосвітня школа I-III ступенів Арбузинської селищної ради Миколаївської області"
Меню
Освітні сайти
Відділ освіти
Погода
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Лічильник
счетчик посещений
Меню сайту
Головна » 2018 » Листопад » 1 » Профілактика булінгу
20:49
Профілактика булінгу

    Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України проводить інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. 

 Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

  

 

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

Пам’ятайте, якщо помітили, що:

  • у дитини немає друзів;
  • дитина боїться іти до школи;
  • має низьку самооцінку;
  • у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • дитина сама наносить собі ушкодження;
  • сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу. 

     Працівники структурних підрозділів обласного управління юстиції ,проводячи бесіди зі школярами,звертають увагу на ті організації та установи, що опікуються питанням захисту прав дітей. Зокрема, отримати юридичну допомогу, від первинної консультації до захисту прав у суді, діти можуть через систему органів безоплатної правової допомоги. Адресу найближчої установи цієї установи можна дізнатися за номером телефону 0 800 213 103 9 (дзвінки безкоштовні).
Крім того, в Україні діє всеукраїнська «гаряча лінія» - для дітей та про дітей. Лінію, яка діє за номером 116111 або 0 800 500 225, відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна». 

Переглядів: 350 | Додав: palama | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Електронна версія
Календар
«  Листопад 2018  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Цей день в історії
Крилаті вислови
Пошук
Календар України
Архів записів
Copyright MyCorp © 2025