Субота, 12.07.2025, 18:55
   Новоселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  novosel.zosh@ukr.net
Вітаю Вас Гість
Комунальний заклад освіти "Новоселівська загальноосвітня школа I-III ступенів Арбузинської селищної ради Миколаївської області"
Меню
Категорії розділу
для вчителя [16]
Інформація для батьків [2]
Учням [1]
Різне [2]
ЗНО [4]
Освітні сайти
Відділ освіти
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічильник
счетчик посещений
Меню сайту
Головна » Статті » Корисні матеріали » Інформація для батьків

Безпечний Інтернет для дітей

Безпечний Інтернет для дітей

Правила поведінки дитини в мережі

У вік комп’ютерних технологій окрім ігрової залежності, нашим дітям загрожують і інші проблеми. Наприклад, пов’язані з безпекою поведінки в мережі Інтернет. Більшість батьків абсолютно не знають, чим займаються їхні діти в мережі і з ким вони контактують. Між тим, Сгласно дослідженнями, проведеними в Україні, 27% дітей у віці від 6 до 17 років підтвердили, що з ними контактували незнайомці в Інтернеті. Але найнеприємніше — це те, що третина з них охоче пішли на контакт (вислали фотографію, інформацію про сім’ю). Насторожує той факт, що тільки 57% наших батьків цікавляться, які сайти відвідують їхні діти. Дані зарубіжних дослідників ще більш лякають: 9 з 10 дітей у віці від 8 до 16 років, активно користуються Інтернетом, наштовхувалися на порнографію онлайн. І близько 50% з них хоча б один раз піддавалися сексуальному домаганню. На жаль, на просторах Інтернету дитина не тільки спілкується з однолітками або знаходить корисну інформацію. Тут його також можуть ображати або залякувати. А ще з’явився такий вид шахрайства, як фішинг, спрямований на розкрадання особистих даних (наприклад, відомостей про банківський рахунок, номер кредитної картки або паролів). І дитина для злочинців — головний об’єкт. Тому, інструкція для батьків буде корисна, щоб спробувати максимально убезпечити своїх дітей від небезпек, пов’язаних з Інтернетом.

П’ять правил для батьків, які зацікавлені в безпеці своїх дітей

1. Додайте комп’ютер в загальній кімнаті — таким чином, обговорення Інтернету стане повсякденною звичкою, і дитина не буде наодинці з комп’ютером, якщо в нього виникнуть проблеми.

2. Використовуйте будильник, щоб обмежити час перебування дитини в Мережі — це важливо для профілактики комп’ютерної залежності.

3. Використовуйте технічні засоби захисту комп’ютера: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.

4. Створіть «Сімейні інтернет-правила», які сприятимуть онлайн-безпеки для дітей.

5. Обов’язково обговорюйте з дітьми всі питання, які виникають у них в процесі використання Мережі, цікавтеся друзями з Інтернету. Вчіть критично ставитися до інформації в Інтернеті і не ділитися особистими даними онлайн.

Програмне забезпечення для батьківського контролю за дитиною до мережі Інтернет.

Звичайно, для здійснення батьківського контролю важливо застосовувати і різне програмне забезпечення. Встановіть будь-яку з програм залежно від операційної системи вашого комп’ютера — це допоможе відфільтрувати шкідливий вміст; з’ясувати, які сайти відвідує ваша дитина; встановити часові рамки використання комп’ютера (або Інтернету); блокувати небажані дії маленького користувача в Мережі.

Популярні програми батьківського контролю:

| «Додаткова безпека» в Windows 7 — забезпечить збереження особистих даних від усіх можливих загроз;

| «Сімейна безпека» в Windows Live — допоможе встежити за контактами та інтересами вашої дитини навіть з іншого комп’ютера;

| «Батьківський контроль» у Windows Vista — з її допомогою ви можете визначити час, коли дитина може зайти в систему, а також за допомогою фільтра встановити заборону або до окремих ігор, вузлам, програмам.

| «Батьківський контроль» в Kaspersky Cristal — крім антивірусної програми, вона дозволяє стежити за тим, по яких сайтах ходить дитина, і обмежувати відвідування «неугодних». Крім того, програма допоможе вам зберегти особисту інформацію (сімейні фото, паролі, файли) від вторгнення і розкрадання.

Сформуйте у дітей правильне ставлення до комп’ютера та мережі Інтернет

А може, просто взяти і заборонити комп’ютер взагалі? Але заборонений плід, як відомо, солодкий — і повірте, ваше чадо обов’язково знайде спосіб побувати в Мережі (від приятеля або з інтернет-кафе). Крім того, у міру дорослішання дитині знадобиться все більше навчальної інформації, яку зараз також черпають з Інтернету. Тому вихід один — потрібно сформувати у дітей правильне ставлення до можливостей комп’ютера, донести їм всю ступінь небезпеки і переконати слідувати цим простим правилам, які допоможуть зробити дитяче спілкування в Інтернеті більш безпечним.

Дитячі правила. Як дитині вести себе в мережі Інтернет

Прочитайте самі і ознайомте своєї дитини з правилами, які він повинен дотримуватися, користуючись Інтернетом.

1. Ніколи не давай інформацію про себе, яка може вказати, що ти — дитина.

2. Замість фотографії користуйся мальованим аватаром.

Практична інформація з Інтернет-безпеки

Листи:

Лист МОН України № 1/9768 від 06.11.09 «Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів»

Лист МОН України № 1/9-916. від 28.12.09 «Про проведення дня безпечного Інтернету»

Лист МОН України № 1/9-815. від 11.11.10 «Про проведення конкурсу «Онляндія в моїй школі»

Спеціалізовані веб-ресурси:

Програмне забезпечення для блокування небажаної інформації на сайтах:

Категорія: Інформація для батьків | Додав: palama (13.10.2015)
Переглядів: 326 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Електронна версія
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Цей день в історії
Крилаті вислови
Пошук
Календар України
Copyright MyCorp © 2025